30 let country taneční skupiny v Písku

Zde je možné si doobjednat knihu Z Oklahomy do Louisiany. Třicet let country taneční skupiny v Písku. Také DVD a hrneček.

Kniha:

Pevná vazba, 249 stran, množství barevného fotodokumentačního materiálu, 

Kniha svým záběrem přesahuje hranice nejen country a tance, ale i Písku a Jihočeského kraje. V úvodních dvaceti stranách se věnuje vzniku country tanečního hnutí v Čechách a zásadní roli Františka a Jasana Bonušových v tomto dění. Navazuje rozhovorem se Sylvou Steierovou zakladatelkou skupiny Oklahoma v Písku a pokračuje nově vytvořenou kronikou skupiny, k jejímuž vzniku přispěly jak vzpomínky současníků, tak původní kronika, cancáky, novinové články a fotografie. V roce 2000 se skupina díky různému štěpení přejmenovala na Louisianu, tak se jmenuje i v současnosti, kdy se její aktivity výrazně posunuly směrem k Line Dance, tanečnímu stylu v němž pořádá od roku 2008 kvalifikační soutěže mistrovství světa.

Objednávkový formulář

V roce 1988 založila Sylva Šteierová první country taneční skupinu v Písku. Pod názvem Oklahoma fungovala do roku 1999, kdy se spojila se skupinou Oregon a vznikla Taneční Country Skupina Louisiana.

V letošním roce slavíme 30 let!

  • 12. 3. 2019 křest knihy Z Oklahomy do Louisiany aneb 30 let country tanců v Písku (křest proběhne v přednáškovém sále Prácheňského muzea v Písku od 17:00)
  • 15 - 17. 3. 2019 víkendová akce s workshopy a country bálem

Program workshopů:

Program workshopů pro Vaší představu a plánování. Budeme ještě upravovat.

V sobotu od 18:00 COUNTRY BÁL s Country Sisters, F.R.C. Klatovy a Congrass Písek. Připravujeme stará i nová předtančení, výuka country tanců, Line dance párty.....je na co se těšit 🙂

Workshopy povedou:

  • Country tance - Jitka Bonušová (ČR)

  • Square dance - David "Medvěd" Dvořák (ČR)

  • Clogging - Terka Bachová (ČR)

  • Line dance - Nancy Morgan (USA), Melissa Geveling (NL), Pim van Grootel (SWE), Zuzka a Nick Cort (SWE)
    Melissa a Pim budou vyučovat soutěžní tance 2019, možnost soukromých hodin po dohodě

Víkend a oslavu 30 let country taneční skupiny v Písku pro Vás připravují:

Sylva Steierová, Tom Dvořák, Laďka Malá - Kašperová, Petr "Pilot" Moravec, Věra "Kačenka" Lukášová, Eva Schrollová - Hellerová a Tomáš Souhrada.

Komunikovat s námi můžete na countryvpisku@seznam.cz nebo na  FB stránkách akce.

Těšíme se na Vás